USŁUGI PROJEKTOWE GDAŃSK PROJEKTOWANIE ARCHITEKTONICZNE Trójmiasto Gdynia Sopot

Filozofia

Miasto, wieś, ulica, budynek, ogród i ławka w ogrodzie to przestrzenie i miejsca tworzące środowisko życia człowieka. Potrzeba posiadania własnej przestrzeni i zadowolenia z miejsca, w którym się żyje dotyczy każdego człowieka, sięga każdego zakątka życia. Brak własnego terytorium to jedna z najgroźniejszych okoliczności życia. Człowiek jest do miejsca przypisany i na zawsze z przestrzenią związany.

Sposoby myślenia, mody, trendy kulturowe znajdują swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości a rzeczywistość oddziaływuje na człowieka. Długotrwały okres kształtowania się współczesnej przestrzeni oraz przeróżne decydujące o jej kształcie czynniki sprawiają, że otaczająca nas rzeczywistość jest tworem wielowarstwowym i skomplikowanym. W wyniku sprzecznych celów, nawarstwień historycznych, rozwoju technologii czy sytuacji gospodarczej w przestrzeni mogą powstawać konflikty i tarcia.

 

 

 

 

 

 

 

Przestrzenna równowaga tego środowiska jest tym czego poszukujemy. Równowaga środowiska naturalnego i środowiska życia człowieka. Równowaga nowoczesności i poszanowania dla tradycji. Równowaga pomiędzy twórczymi ambicjami projektanta i oczekiwaniami klienta. Równowaga pomiędzy dobrem publicznym i prywatnym. Równowaga czyli bezpieczeństwo, którego w życiu szuka każdy człowiek. Staramy się stworzyć, przywrócić lub utrzymać równowagę pomiędzy przyrodą, krajobrazem, środowiskiem życia człowieka i czasem, w którym żyjemy i żyć będą przyszłe pokolenia.

Szukamy rozwiązań urbanistycznych, architektonicznych i plastycznych, które zwiążą człowieka z przestrzenią w sposób naturalny, wręcz luksusowy. Swą pracą staramy się sprawić aby przestrzeń, w której żyje była jego przestrzenią.

 

 

Grupa Projektowa ZOOM - projekt architektoniczny : dom, biurowiec, hotel, pensjonat, szpital, dom inteligentny, rezydencja, adaptacja, ogród, kino domowe - Trójmiasto, Gdańsk, Gdynia, Sopot